. Pradžia

Pirmasis Širvintų maratonas: bėgimo žvaigždės ir kone 600 dalyvių2

Pirmasis Širvintų maratonas: bėgimo žvaigždės ir kone 600 dalyvių

Širvintoms suėjo jau 544 metai, o miesto šventę šeštadienį pirmą kartą pradėjo bėgimo maratonas, sulaukęs didžiulio susidomėjimo ir beveik 600 dalyvių.  

Pasak Širvintų maratono organizatoriaus, VšĮ „Maratomanija“ vadovo  Valdo Šmaižio, vienam maratonas yra nepasiekiama svajonė, kitam – viso gyvenimo iššūkis, trečiam – gyvenimo aistra ir judėjimo laisvė.

Pirmajame Širvintų maratone dalyvavo ne viena bėgimo žvaigždė: pasaulinio lygio legenda Piotras Silkinas, Lietuvos ultradistancijų rekordininkas Aleksandras Sorokinas, bėgimo rekordininkas ir Lietuvos čempionas Ruslanas Seitkalijevas, žymus ilgų nuotolių bėgikas Mindaugas Garmus.

Puikiai pavykusį maratoną galima drąsiai vadinti tarptautiniu, nes jame dalyvavo 21 latvis, du ukrainiečiai, viešnia iš Baltarusijos, iš tolimojo Tailando, kraštiečiai iš Norvegijos ir Danijos.

Kiekvienas, įveikęs pasirinktą distanciją, buvo apdovanotas specialiu Širvintų maratono medaliu. Na o nugalėtojams taures įteikė Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, nuo pat pradžių palaikiusi maratono organizavimo idėją ir kvietusi jame dalyvauti.

Simboliška, kad pasibaigus ilgosioms maratono rungtims, savo jėgas bėgant trumpesnes distancijas buvo kviečiami išbandyti net ir patys mažiausi šventės dalyviai – vyko šeimų ir vaikų bėgimas.

„Širvintos – atviras, aktyvus ir sportiškas miestas. Tokio masto renginiai yra be galo reikalingi. Tikiu, kad šis maratonas ir jo ištvermingi dalyviai bus tas užkrečiantis pavyzdys, kuris paskatins bėgioti dar daugiau širvintiškių,“ – sakė Živilė Pinskuvienė. 

Širvintų maratono nugalėtojai ir prizininkai: Vytautas Gražys iš Paberžės, nubėgo per 2:59:16 ir vienintelis distanciją įveikė mažiau kaip per tris valandas. Antras - Edvard Junda (Vilnius) - 3:01:30 ir trečias - Vidas Totilas (Vilemai) 3:05:36. Moterų rezultatai: Inga Bružikiene (Kaunas)  4:09:11, Birutė Striūkienė (Vilnius) 4:24:20 ir Lina Abromaitytė-Šmaižė (Vilnius)  4:27:26. Maratone dalyvavo vienintelė moteris širvintiškė Olesia Fedotova, kurios laikas – 4:46:14 ir kuri bendroje įskaitoje buvo 44-oje vietoje. Policijos pareigūnė Olesia, keturių dukryčių mama, buvo apdovanota ne tik kaip ištvermingiausia širvintiškė, bet pelnė ir gausiausios šeimų bėgime dalyvavusios komandos prizą. Ištvermingiausio širvintiškio prizas buvo įteiktas Dariui Jasevičiui, distanciją įveikusiam per 3:32:2 ir iškovojusiam devintąją vietą. Maratoną įveikė ir širvintiškiai Remigijus Jarmalavičius bei Rokas Vasiukevicius.

Pusmaratonio (21,1 km) nugalėtojos moterys: pirmoji vieta – Lina Buinauskienė iš Karmėlavos (1:44:58), antroji vieta – Irma Bartuševičiūtė iš Kauno ir trečioji – Onutė Bieliauskaitė iš Marijampolės. Tarp vyrų nugalėjo Karolis Gečas 1:21:20, antras atbėgo Remigijus Zalumskis ir trečias – Kaspars Tūbelis iš Liepojos. Pusmaratonį bėgo nemažai širvintiškių: Stasys Kiškiūnas, Vytenis Dapkevičius, Andrius Dzedzickas, Mantas Kulokas, Darius Vrubliauskas, Evelina Stankevičienė, Andrius Stankevičius, Jonas Liuiza, Aleksandras Daukšas, Anna Kuznecovienė, Dominykas Urbanovičius, Domantas Paukšta,Valdas Povilaitis.

10 kilometrų bėgimo nugalėtojai vyrai: Mindaugas Čekavičius (Vilnius) 38:25, antras – Ernestas Lelis (Paberžė), trečias – Aleksandr Sorokin (Vilnius). Moterų bėgime nugalėjo Virginija Višinskienė (Kaunas) 49:44, antra atbėgo Milda Talalaitė (Kaunas), trečia – Monika Dailidaitė-Širokovė (Vilnius). Dešimt kilometrų taip pat įveikė širvintiškiai: Danielius Kojis, Aomas Pesliakas, Mindaugas Korsakas, Edvinas Ivanauskas, Palmira Jonaitienė, Sonata Motiejūnienė.

Penkių kilometrų bėgime dalyvavo net 93 bėgikai. Tarp vyrų nugalėjo Gytis Krivickas (Vilnius) nubėgęs distanciją lygiai per 18 minučių. Antras atbėgo Tomas Jotkus (Kauno rajonas), trečias – Tomas Citrinavičius (Trakai). Tarp moterų greičiausia buvo Monika Jovaikšaitė (Vilnius) 22:05, antra – Arijana Kotova (Paberžė), trečia - Vilma Zarankaitė (Vilnius). Penkis kilometrus taip pat bėgo širvintiškiai: Tomas Česnakas, Aivaras Grygelevičius, Vladas Lukša, Karolina Chatkevičiūtė, Vilhelmas Bakasėnas, Kristupas Sterbavičius, Audinga Pakalnytė, Gintarė Bernotaitė.

Komandos, įveikusios daugiausiai kilometrų, prizą laimėjo bėgimo klubas VIP, o dviem šio klubo merginoms įteiktas apdovanojimas už originaliausią aprangą.                        

Širvintų maratono organizatoriai: Širvintų sporto centras, Širvintų rajono savivaldybė, VšĮ „Maratonomanija“, Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacija, Širvintų kultūros centras. Širvintų maratonas būtų neįvykęs ir be Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidento Vidmanto Dorbovolsko, nepailstančio jo padėjėjo Arūno Kontrimo, be Širvintų kultūros centro bei būrio savanorių jaunuolių.

Informaciniai partneriai: „Širvintų kraštas“ ir Regioninių portalų tinklas. Distancijų rėmėjai ir globėjai: TOP SPYNOS – 5 km distancijos globėja, partneriai: „Neregėta Lietuva“, „Magvit Plus“, UAB „Aconitum“, UAB „Arimex“, AB „AUGA group“, „Greenfield“, „Fritt“, UAB „S-Sportas“, UAB „Lelija“, „Vegeta“.

Dėkojame visiems ir nekantriai laukiame kito Širvintų maratono!

   

   

   

       

   

    

    

    

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}