Pradžia

Širvintų rajono logotipas ir vizualinis identitetas

Siekdama pažaboti gyventojų mažėjimo, jaunimo emigravimo, turistų ir verslo pritraukimo iššūkius, Širvintų rajono savivaldybė, kaip vieną iš priemonių, nusprendė pasitelkti vizualinį identitetą, kuris padėtų formuoti patrauklų, vertybes reprezentuojantį šio krašto įvaizdį.

Širvintose 2018 m. rugpjūčio mėnesį buvo vykdoma miesto gyventojų ir svečių apklausa apie išskirtines Širvintų rajono savybes ir geriausiai rajoną reprezentuojantį simbolį, po kurios buvo surengtos kūrybinės dirbtuvės. Jų metu rajono bendruomenė formavo kriterijus Širvintų identiteto kūrybinei užduočiai, dalinosi idėjomis ir pastebėjimais, diskutavo, kuo Širvintų rajonas yra savitas ir išskirtinis.

Atsižvelgdama į bendruomenės suformuotą užduotį ir vertinimo kriterijus, dizaino agentūros CRITICAL komanda sukūrė tris logotipo ir vizualinio identiteto pasiūlymus.

Pristačius visus tris logotipo ir vizualinio identiteto pasiūlymus, spalio 23–31 d. visi rajono gyventojai ir svečiai buvo kviečiami dalyvauti apklausoje ir išreikšti savo nuomonę apie geriausiai Širvintų rajoną atspindintį ženklą. Balsavimas vyko ir elektronine forma (Širvintų r. savivaldybės internetinėje svetainėje), ir tiesioginiu būdu – pildant biuletenius Savivaldybės administracijos priimamajame, visose seniūnijose, Širvintų rajono Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje, Širvintų knygyne.

2018 m. lapkričio 2 d. suskaičiavus biuletenius ir susumavus rezultatus, naujuoju Širvintų rajono ženklu išrinktas trečiasis logotipas.

Šiame ženkle matomi atskiri kiekvienai rajono seniūnijai priskirti elementai (Alionių – didžiausio rajone Alio ežero simbolis – vanduo, Čiobiškio – Dariaus ir Girėno tilto, Gelvonų – Pliaterių koplytėlės, Jauniūnų – medžio, miškų simbolio, Musninkų – Barboros Radvilaitės koplytėlės, Kernavės – piliakalnių, Zibalų – Šv. Jurgio bažnyčios, Širvintų – „Širvintos“ skulptūros vaizdai), apjungti į bendrą lopšį. Parinktas mėlynos spalvos atspalvis, kaip nuoroda į horizontą bei Širvintų herbo spalvą.

Vizualinis identitetas ir sukurtas ženklas naudojamas pristatant Širvintų rajoną greta oficialaus herbo, informacinėje medžiagoje, kuriant rajono atributiką, turistiniams tikslams, viešinant renginius. Akcentuojant, kad ženklas apima visą rajoną, jo ypatumus, vertybes.