Pradžia

Dar vienas susitikimas dėl mišrių komunalinių atliekų tvarkymo0

Dar vienas susitikimas dėl mišrių komunalinių atliekų tvarkymo

Jau ne kartą gyventojus informavome, kad nuo 2018 m. balandžio 1 d., Širvintų rajono savivaldybėje įsigaliojus dvinarei rinkliavai už mišrių komunalinių atliekų išvežimą ir pasikeitus vežėjui, kilo problemų dėl tinkamo šių paslaugų teikimo.

Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Vasiliauskienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė susitiko su vežėjo – UAB „VSA Vilnius“ direktore Jurgita Petrauskiene, vadybininku, atsakingu už Širvintų rajoną Alvydu Želniu bei atliekų tvarkymo sistemos administratorės UAB „Širvintų šiluma“ atstovais.

Susitikimo metu Administracijos direktorė teigė, kad vežėjas kuo skubiau privalo patvirtinti ir gyventojams pateikti mišrių komunalinių atliekų vežimo grafiką, kadangi iki šiol jis buvo sudarytas tik balandžio-gegužės mėnesiams. „VSA Vilnius“ atstovai patikino, kad grafikas birželio – gruodžio mėnesiams bus patvirtintas kitą savaitę. Iš karto jis bus paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje ir seniūnijų lentose. O paslaugos gavėjams atspausdintą grafiką vežėjas įsipareigojo pristatyti artimiausio vežimo metu (grafikas bus pritvirtintas po konteinerio dangčiu).

Susitikimo metu buvo išsakytos iš seniūnų bei atskirų gyventojų gautos pastabos, nusiskundimai dėl paslaugų teikimo.

Dar yra gyventojų, negavusių konteinerių, yra žmonių, kuriems pagal paskelbtą grafiką konteineriai nebuvo iškrauti. Pasak „VSA Vilnius“ vadovės, praeitą savaitę kai kur atliekos nebuvo išvežtos dėl sugedusio transporto. I.Baltušytės-Četrauskienės teigimu, sugedęs transportas negali būti priežastis nevykdyti sutarties, gyventojai turi būti informuoti apie bet kokius pasikeitimus. O jei taip atsitinka, tai atliekos privalo būti išvežtos iš karto kitą dieną, net jei tai savaitgalis.  

UAB „Širvintų šiluma“ atstovų teigimu, kyla problemų su gyventojais, kurie nėra susitvarkę savo nekilnojamojo turto duomenų registruose. Yra atvejų, kai nuo senų laikų įregistruotam nekilnojamajam, turtui, suteikus konkretų adresą,  duomenys nesuvesti į registrą. Tokiu atveju administratorius mato tik, pvz., kad žmogus gyvena Lapelių k., bet kokioje gatvėje ir kokiame name jam reikalinga paslauga, nėra aišku. Todėl dar kartą prašome gyventojų atkreipti dėmesį ir pagal aktualią situaciją susitvarkyti savo turto bei gyventojų registrus. Jei Jūsų valdai/namui/kitam nekilnojamajam turtui buvo suteiktas adresas, jį reikia pateikti Registrų centrui ir gauti naują išrašą. Jei Jūsų nekilnojamasis turtas neturi adreso, dėl to reikėtų kreiptis į Savivaldybės administraciją. Kitaip gali kilti nesklandumų tiek dėl paslaugos gavimo, tiek dėl rinkliavos apskaičiavimo.

Taip pat UAB „Širvintų šiluma“ direktorius R. Ragauskas informavo, kad jau šią savaitę daugiabučių gyventojus ir juridinius asmenis pasieks pirmieji mokėjimo pranešimai su apskaičiuota rinkliava.  

 

Atkreipiame dėmesį, kad daugiabučių namų gyventojams rinkliava bus pateikta viename bendrame mokėjimo pranešime kartu su apskaičiuotomis įmokomis už šilumą bei komunalines paslaugas.

Individualių namų gyventojai už atliekų išvežimą mokėjimo pranešimus gaus kartą per ketvirtį.

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}