. Pradžia

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke0

Antrąja projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore tapo Daiva Zuehlke

Liepos 30 d. Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo patvirtinta antroji projekto „Globalios Širvintos“ ambasadorė – Vokietijos Petershagen Eggersdorfo mieste gyvenanti Daiva Zuehlke.

Kaip kandidatę pristatė Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Daiva yra Širvintų krašto tremtinės Pranės Burlingytės Aganauskienės anūkė. Moteris jau daugelį metų gyvena Vokietijoje. Jos vyras – Vokietijos užsienio reikalų ministerijos darbuotojas, todėl kelerius metus šeima pagal diplomatinės tarnybos paskyrimą gyveno Maskvoje. Petershagen Eggersdorfo miestelyje Daiva yra aktyvi bendruomenės narė, vykdo daug gražių paramos akcijų, organizuoja labdaros vakarus, remia skurdžiai gyvenančius Peru vaikus.  Moteris yra viena iš „Renako“ organizacijos įkūrėjų bei narė, o gyvendama Maskvoje, koordinavo moterų ir šeimos organizacijos veiklą – padėdavo šeimoms, kurios išvažiuodavo į užsienio diplomatinei kadencijai, įsikurti, adaptuotis naujoje šalyje, taip pat darbavosi Vokietijos ambasados labdaros organizacijoje.

Tapusi projekto „Globalios Širvintos“ garbės ambasadore, Daiva Zuehlke yra pasirengusi bendradarbiauti, burti Vokietijoje gyvenančius lietuvius, širvintiškius, prisidėti prie organizuojamų akcijų, iniciatyvų, projektų.

Primename, kad pagal Ambasadoriaus vardo suteikimo nuostatus, patvirtintus 2018 m. lapkričio 29 d., garbės ambasadoriaus vardas suteikiamas žmonėms, sutinkantiems bendradarbiauti įgyvendinant įvairius Širvintų rajono savivaldybės projektus ir iniciatyvas, dalintis savo patirtimi bei ryšiais, vykdyti aktyvias verslo, turizmo, investicijų pritraukimo, kultūros, sporto, socialinės plėtros ir kitų sričių veiklas, užmegzti abipusius ryšius tarp Savivaldybės ir užsienio valstybių savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų bei kitų institucijų ar suinteresuotų asmenų, atstovaujant Savivaldybei, garsinant jos vardą.

Kaip sako projekto „Globalios Širvintos“ administratorė Agnė Lazarevičiūtė, Tarybos posėdžio metu kilo diskusijos, kaip renkamas ambasadorius. „Taigi, reikia atkreipti dėmesį, kad pagal nuostatus, ambasadoriaus kandidatūrą merui gali teikti ir pristatyti projekto „Globalios Širvintos“ įgyvendinimo darbo grupė, kandidatūras gali teikti ir Širvintų rajono savivaldybės tarybos nariai, biudžetinės, verslo, visuomeninės ir nevyriausybinės organizacijos, kiti juridiniai
bei fiziniai asmenys. O specialiai svetur išvykusiems širvintiškiams sukurtoje svetainėje globalios.sirvintos.lt, kviečiame ir pačius žmones registruotis ir pateikti savo anketas. Juk aktyvūs, turintys idėjų ir norintys burti kitus, žmonės gali nuveikti tiek daug.“.

Projektas „Globalios Širvintos“ startavo 2018 m. kovo 2 d. Tai dalis Lietuvos Savivaldybių asociacijos projekto „Globalūs regionai“, kurio globėja – Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Projektu siekiama simboliškai plėsti Lietuvos regionų ribas, integruojant išvykusius lietuvius į savo gimtojo krašto gyvenimą, suteikiant galimybę prisidėti kuriant ekonominę gerovę, viešinant regiono potencialą. Per šiuos metus įgyvendinant projektą, jau nuveikta nemažai – sukurta interneto svetainė https://globalios.sirvintos.lt, aktyvi socialinio tinklo Facebook grupė, vykdomos įvairios akcijos, buriamas City Alumni klubas, pirmąja Garbės ambasadore patvirtinta Jelena Masiukė, burianti širvintiškius Anglijos Leedso mieste. O 2019 m. liepos 19 d., Širvintų miesto šventės išvakarėse, vyko specialus renginys, skirtas išvykusiems gyventi ir dirbti svetur.

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}