Pradžia

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus atsakymai į aktualius klausimus0

Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyriaus atsakymai į aktualius klausimus

2018 m. spalio 15 – lapkričio 21 d. Širvintų rajono seniūnijose vyksta švaros akcija, kurios metu gyventojams yra sudarytos galimybės nemokamai atsikratyti didžiųjų atliekų.

Didžiosios atliekos – seni baldai, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir pan.) būsto įrenginiai, seni langai, durys ir kt., virtuvės įranga (senos dujinės viryklės ir pan.), kiti dideli namų apyvokos daiktai.

Draudžiama palikti padangas ir pavojingas atliekas (dažus, lakus, asbesto turinčias atliekas (šiferį)).

Primename, kad padangas, statybines bei didžiąsias atliekas visuomet galite nemokamai išvežti į Šniponių kaime esančią atliekų surinkimo aikštelę.

Pastaruoju metu iš gyventojų ir žiniasklaidos Širvintų r. savivaldybės administracija sulaukia klausimų, į kuriuos atsako Viešosios tvarkos ir aplinkosaugos skyrius.

  1. Kas atsakingas už minimos akcijos priežiūrą?

 Akciją organizuoja Širvintų r. savivaldybės administracija su atliekų vežėju UAB „VSA Vilnius“.

  1. Kas atsakingas, kad surenkamos atliekos neterštų aplinkos bei nebjaurotų kraštovaizdžio?

Aplinką bjauroja patys gyventojai. Nepaisydami taisyklių, teršia aplinką. Surengta didžiųjų atliekų surinkimo akcija suteikė galimybę gyventojams, negalintiems pristatyti didžiųjų atliekų į Šniponių k. esančią aikštelę tinkamai atsikratyti didžiųjų atliekų (t. y.  senų baldų, namų ūkio santechnikos įrenginių (vonių, kriauklių, praustuvų ir pan.) būsto įrenginių, senų langų, durų ir kt., virtuvės įrangos (dujinių viryklių ir pan.), kitų didelių namų apyvokos daiktų). Apie tai informacija buvo pateikta skelbimuose tiek internete, tiek seniūnijų skelbimų lentose, tiek atliekų surinkimo vietose. Atliekoms surinkti buvo pastatyti specialūs konteineriai. Jūsų nuotraukose matyti, kad gyventojai į didžiųjų atliekų konteinerį suvertė daug neleistinų atliekų: automobilių ardymo detalių, padangų, pavojingų atliekų, plastiko, buitinių atliekų, netgi supuvusių daržovių. Tenka tik apgailestauti, kad žmonės taip neatsakingai žiūri į atliekų tvarkymą. Patys priverčia atliekų, patys viešina nuotraukas. Visuomenė pati turėtų būti suinteresuota kurti saugią ir švarią aplinką, saugią kaimynystę.  Ši akcija – viena iš pagalbos gyventojams priemonių. Atliekų vežėjas jau surinko ir visas aikštelėje suverstas atliekas. Tačiau norime atkreipti dėmesį, kad pasibaigus akcijai, visi pažeidėjai, netinkamai išmetantys atliekas, bus baudžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

  1. Kodėl konteineriai atliekoms surinkti atvežami į didžiųjų atliekų surinkimo vietas tik po to, kai neapsikentę netvarkos gyventojai, viešina nuotraukas socialiniuose tinkluose?

Konteineriai buvo statomi ne dėl nuotraukų, o nustatyta tvarka pagal sudarytą ir viešai paskelbtą grafiką.

  1. Ar perpildyti konteineriai neturėtų būti išvežami ir pastatomi vėl tušti, kad būtų kaupiamos toliau gyventojų vežamos atliekos paskelbtomis pagal grafiką dienomis?

Kaip jau minėta, atliekų vežėjas surinko ir išvežė VISAS aikštelėje sukrautas atliekas. Net ir tas, kurios pagal akciją neturėjo būti renkamos.

  1. Ar Širvintų rajono Musninkų seniūnijoje esanti aikštelė, kurioje kaupiamos naudotos padangos yra legali?

Musninkuose padangos kaupiamos patvirtintoje didžiųjų atliekų aikštelėje, seniūnijai priklausančioje  teritorijoje. Ten saugomos surinktos pamiškėse ir pakelėse bešeimininkės padangos iki tol  kol jos bus išvežtos utilizuoti.  

  1. Kas į šią aikštelę gali atvežti netinkamas naudojimui padangas ir kokiu metu ar nustatytu grafiku?

Į šią aikštelę surenkamos seniūnijos teritoriją teršiančios bešeimininkės padangos. O gyventojai kasmet 5 automobilių padangas gali nemokamai priduoti Šniponių k. esančioje atliekų surinkimo aikštelėje.

  1. Kas kiek laiko iš šios aikštelės kenksmingos aplinkai atliekos - senos padangos - būna išvežamos?

Padangos išvežamos gavus finansavimą iš Aplinkos ministerijos. 2018 m. šiai priemonei finansavimo iš viso negauta.

  1. Ar gyventojai informuoti apie šios aikštelės buvimą, o jei ši aikštelė neskirta padangoms surinkti, ar pakanka informacijos gyventojams, kad aikštelė neskirta tam, kas šiuo metu joje susikaupę dideliais kiekiais?

Šalia aikštelės yra skelbimas, kad ji skirta didžiosioms atliekoms (seni baldai, namų ūkio santechnikos įrenginiai (vonios, kriauklės, praustuvai ir pan.) būsto įrenginiai, seni langai, durys ir kt., virtuvės įranga (senos dujinės viryklės ir pan.), kiti dideli namų apyvokos daiktai) ir tik akcijos vykdymo metu. Gyventojai ne vieną dešimtmetį šviečiami, kaip reikia rūšiuoti atliekas, kad jų negalima mesti kur pakliūva. Pastebima tendencija, kad žmonės dažnai atliekas atveža naktimis, nepaisydami jokių reikalavimų ir taisyklių.

 

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}