Pradžia

„Transparency International“ atliktame savivaldybių skaidrumo tyrime Širvintų rajono savivaldybė - III vietoje0

„Transparency International“ atliktame savivaldybių skaidrumo tyrime Širvintų rajono savivaldybė...

Pasaulinės nevyriausybinės organizacijos, tiriančios įvairaus pobūdžio korupciją, „Transparency International“ Lietuvos skyrius (TILS) pristatė šalies savivaldybių skaidrumo tyrimą. Jo metu analizuotos šių institucijų interneto svetainės bei vertintas veiklos skaidrumas 2018 metais. Tyrime vertinta, kiek informacijos savivaldybės teikia apie savo darbuotojus, tarybos veiklą, antikorupcines priemones, savivaldybių įmones ir bendroves, metinius biudžetus, viešuosius pirkimus ir gyventojų galimybes dalyvauti sprendimų priėmime. Analizuota, ar savivaldybės skelbia ne tik privalomą viešinti, bet ir papildomą informaciją apie savo veiklą.

Iš 60-imties savivaldybių Širvintų rajono savivaldybė jame užėmė trečiąją vietą.

Pagal atskiras sritis Širvintų rajono savivaldybės rezultatai tokie: viešųjų pirkimų – 2 vieta Lietuvoje, Savivaldybės biudžeto ir jo vykdymo – 2 vieta, Savivaldybės įmonių ir paslaugų – 2 vieta, Savivaldybės antikorupcinė politika – 3 vieta, gyventojų įtraukimas į sprendimų priėmimą – 2 vieta, institucijos struktūra, pareigybės ir darbuotojai – 2 vieta, o Savivaldybės tarybos veiklos skaidrumas – 1 vieta.

Savivaldybės skaidrumo vertinimą ir savivaldybių reitingą galite rasti http://www.jurgiokepure.lt/tyrimas/2018/sirvintu-rajono

Trumpą rezultatų apžvalgą galite rasti čia.

 

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}