. Pradžia

Svarbu: sušauktas pasitarimas0

Svarbu: sušauktas pasitarimas

Po Sveikatos apsaugos ministro nurodymo Savivaldybėms priimti ir izoliuoti visus – 100 proc. – iš užsienio grįžtančius asmenis, ankstų rytą buvo sušauktas pasitarimas.
Informuojame:

Šiandien specialiai paruoštas transportas jau išvyko paimti sugrįžusiųjų iš Vilniaus (artimiausiu metu – ir iš Klaipėdos. Iš Kauno žinių dar neturime).
Iš sugrįžimo taškų paimti žmonės bus transportuoti į Širvintų rajone paruoštas saviizoliacijos vietas – sudarius sutartis su apgyvendinimo paslaugas teikiančiu verslu.
Nuo pat paėmimo momento ekipažus lydės policija, o izoliacijos vietas saugos apsaugos tarnyba.
Savivaldybei užtikrinus, maisto, buities prekių, šilto maisto izoliuoti asmenys galės užsisakyti tiesiogiai iš šių paslaugų tiekėjų. Apgyvendinimo vietose visa informacija yra pateikta.
DĖMESIO artimiesiems! Suprantame, kad galbūt esate pasiilgę, seniai matėtės su sugrįžusiais. Tačiau visą saviizoliacijos laikotarpį susitikti su izoliuotais asmenimis nebus galima. Prašome gerai apgalvoti ir sudėti grįžusiajam reikalingus daiktus. Juos bus galima perduoti VIENĄ KARTĄ, paliekant prie patalpų durų, išvengiant bet kokio fizinio kontakto.
Sveikatos apsaugos ministras išimtis taiko tolimųjų reisų vairuotojams. Jiems saviizoliacija neprivaloma, bet rekomenduojama iki sekančio reiso arba 14 dienų. Už tai atsakingi DARBDAVIAI.
Jau dabar turime paklausimų dėl grįžtančių asmenų, sergančių sunkia onkologine liga, nėščiųjų, nepilnamečių, šeimų su vaikais. Pasitarimo metu priimtas sprendimas taikyti išimties sąlygas šiems asmenims, suteikiant jiems galimybę karantinuotis savarankiškai. Privalomos sąlygos:
- Išimtys bus taikomis tik įvardintiems asmenims!
- Šie asmenys (jų artimieji) privalo pateikti informaciją: kad serga sunkia liga, laukiasi (gydytojo pažymą).
- Šie asmenys ar šeimos turi turėti saugią ir nuo aplinkinių apsaugotą izoliacijos vietą.
- Pateikti tos vietos adresą. O Savivaldybei patikrinus, raštiškai pasižadėti nurodytoje vietoje būti 14 dienų, laikantis visų karantino sąlygų.
- Sutikti, kad Savivaldybės, Operacijų centro atstovai, policijos pareigūnai ir savanoriai bet kuriuo metu gali atvykti patikrinti jų buvimą.
- Dėl nepilnamečių sutikimus pasirašo jų tėvai/globėjai/rūpintojai.
- Užfiksavus pažeidimus, asmenims iš karto būtų skiriamos nuobaudos ir jie būtų vežami į Savivaldybės skirtas patalpas.

Dar kartą primename, kad jei šiuo metu esate užsienyje, bet ruošiatės grįžti į Širvintas ar Širvintų rajoną, turite pranešti apie planuojamą sugrįžimą telefonais +370 686 16605, +370 610 31552, arba el. paštu rita.gujiene@sirvintos.lt, ona.silaite@sirvintos.lt.

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}