. Pradžia

Situaciją dėl rangovo pranešimo nagrinėja teisininkai0

Širvintų rajono savivaldybė vakar, spalio 8 d., po pietų sulaukė žinios apie įmonės „Active Construction Management“ (buvusios UAB „Irdaiva“) kreipimąsi į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo.

Ši įmonė Širvintose yra viena iš jungtinės veiklos šalių statant naująjį sporto kompleksą bei vykdant projektą „Kompleksinis teritorijos prie Širvintų tvenkinio sutvarkymas“.

Nors dar užvakar skvere prie „Norfos“ vyko darbai, įmonės „Active Construction Management“ vadovas Vitas Lopinys vakar teigė, kad bendrovė nebėra pajėgi vykdyti savo pagrindinės veiklos dėl susidariusių finansinių sunkumų.

Oficialiais duomenimis, ši įmonė turi įsipareigojimų dėl svarbių objektų statybos visoje Lietuvoje:  Lietuvos oro uosto, Ignalinos atominės elektrinės, Vilniaus miesto Lazdynų baseino, Šilutės kultūros namų rekonstravimo ir kt.

Atkreipiame dėmesį, kad su panašia situacija Širvintų rajono savivaldybė jau buvo susidūrusi 2015 m., kai bankrutavo daugiabučio renovaciją vykdžiusi statybų bendrovė. Tuomet situacija buvo suvaldyta, darbai užbaigti. Turint panašios patirties, tikimasi surasti geriausius sprendimus ir šį kartą.


Žinoma, situacija nekasdienė. Svarbu tai, kad abiejų objektų rangovai yra sudarę jungtinės veiklos sutartį. Šie procesai laiko atžvilgiu yra labai nepalankūs, tačiau aišku tai, jog tolesnius sutarties įsipareigojimus privalės vykdyti kitos sutarties šalys. Šiuo metu situaciją nagrinėja teisininkai, vyks pasitarimai su kitomis sutarčių šalimis. Apie tolimesnę šio proceso eigą gyventojus informuosime nedelsiant.

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}