. Pradžia

Sausio 13-osios minėjimas Širvintose0

Sausio 13-osios minėjimas Širvintose

Laužo liepsna, kuri Sausio 13-osios liudininkams primena lemtingus 1991-ųjų sausio įvykius, vakar į Širvintų kultūros centrą paminėti Laisvės gynėjų dieną sukvietė širvintiškius bei mūsų krašto svečius.

Kryžius nuo seno lietuviui reiškė labai daug – keturias pagrindines stichijas, pasaulio kryptis, dieviškumo ir pasaulio, gyvybės ir mirties sankirtą, pagarbą Dievui, gamtai, išėjusiam žmogui... Lietuvių kryždirbystė įrašyta į UNESCO Žmonijos nematerialaus ir žodinio paveldo šedevrų sąrašą. O Sausio 13-osios minėjimo metu Kultūros centre atidaryta nuostabi kryždirbių kūrybos paroda, kurioje eksponuojami Povilo Malinausko (Čiobiškis), Kęstučio Norušio (Širvintos), Rimanto Zinkevičiaus (Ukmergė), Prano Petronio (Anykščiai), Juozo Stankevičiaus ir Egidijaus Latėno (Vilnius) darbai. Paroda Kultūros centre veiks iki sausio 29 d.

Jaukumo ir muzikos spalvų vakarui suteikė Kultūros centro vaikų folkloro ansamblio, vadovaujamo Kristinos Stankevičienės, koncertas, Meno mokyklos mokinės Modestos Bakšanskytės fortepijonu atlikti kūriniai.
Apie Sausio 13-osios prasmę susirinkusiems kalbėjo Širvintų šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, įteikęs pažymėjimus naujai į Šaulių sąjungą įstojusiems nariams.

Kryždirbiams bei minėjimo atlikėjams dėkojo Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, minėjime dalyvavusi su Sausio 13-osios įvykių liudininku vyru Jonu Pinskumi, ir jos pavaduotoja Janina Pažusienė. Renginį vedė Laimutė Bikulčienė ir Justinas Blažys.

„Ačiū šio renginio organizatoriams, vedėjams, jauniesiems atlikėjams už jautrų šios ypatingos Lietuvai dienos paminėjimą. Simboliškai prasminga ir vėl būti kartu, susikibti rankomis, prisiminti, pagerbti ir padėkoti už LAISVĘ žmonėms, kurie ją gynė aukodami savo gyvybę,“ – sakė merė Ž. Pinskuvienė.  

    

    

    

    

    

 

  

    

   

       

    

    

        

       

   

       

 

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}