Pradžia

Priimamos paraiškos dėl palūkanų kompensavimo nuo audros nukentėjusiems ūkininkams0

Priimamos paraiškos dėl palūkanų kompensavimo nuo audros nukentėjusiems ūkininkams

Nuo lapkričio 15 d. iki 2024 m. sausio 31 d. priimamos paraiškos dėl dalies kompensuojamų palūkanų už paskolas sugadintam turtui atstatyti per rugpjūčio 7 d. praūžusią audrą ir krušą. Kompensacijoms planuojama skirti apie 460 tūkst. eurų.

Kompensacijų gali kreiptis Širvintų,  Panevėžio, Ukmergės, Pakruojo ir Joniškio rajonų, kuriuose buvo paskelbta savivaldybės lygio ekstremali situacija, žemdirbiai, užsiimantys pirmine gamyba ir (ar) žemės ūkio produktų perdirbimu ir nukentėjusieji nuo stichinių meteorologinių reiškinių, t. y. audros ir krušos.

Ketinama padengti 80 proc. palūkanų, sumokėtų už imamas ar anksčiau paimtas paskolas, skirtas ūkinių pastatų stogų remontui ar trumpalaikiam turtui įsigyti. Paraiškas kompensacijai gauti ūkininkai kviečiami teikti nacionalinei plėtros įstaigai „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA).

Skaičiuojama, kad ūkių, kurie patyrė nuostolius dėl rugpjūčio pradžioje siautėjusios audros, gali būti iki 700. Dalis jų padarinius likvidavo nuosavomis lėšomis, o dalis ūkininkų kreipėsi į finansų įstaigas dėl finansavimo, kad galėtų kaip įmanoma greičiau įvykdyti sugadinto turto atstatomuosius darbus ir toliau tęsti veiklos bei gamybos procesus.

Palūkanos bus kompensuojamos ne ilgiau kaip 36 mėnesius, kai paskola skirta investicijoms, susijusioms su ūkinių pastatų stogų remontu, finansuoti, ir ne ilgiau kaip 24 mėnesius, kai paskola skirta trumpalaikiam turtui įsigyti. Didžiausia metinė palūkanų norma, nuo kurios būtų skaičiuojama kompensacija, – 4 proc.

 

Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus informacija,

parengta pagal Žemės ūkio ministerijos informaciją

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}