. Pradžia

Grėsmė, suvienijusi kelias rajono bendruomenes0

Grėsmė, suvienijusi kelias rajono bendruomenes
Internetinėje erdvėje, socialiniuose tinkluose vis daugiau dėmesio susilaukia Čiobiškio, Lapelių, Musninkų bendruomenių narių peticija, kuria siekiama apsaugoti Čiobiškio girininkijos Kazliškio mišką nuo plynų kirtimų, Vį Valstybinių miškų urėdijos, Valstybinės miškų urėdijos Ukmergės teritorinio padalinio suplanuotų jau šiais, 2022 metais.
Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, pasirašiusi, pasak jos, glaustai, bet labai aiškiai ir pagrįstai surašytą peticiją, drauge su vicemere Janina Pažusiene susitiko su jos rengėju Rygaudu Guogiu. O palaikydama bendruomenių siekius išsaugoti Europos Bendrijos svarbos natūralią miško buveinę, nedelsdama kreipėsi ir į Valstybinės miškų urėdijos Ukmergės padalinį. "Juk sprendžiant bet kokią problemą svarbu išgirsti abi puses," - teigia merė.
Čiobiškio kraštas neatsiejamas nuo vaizdingų pušynų, senų miškų, turtingos Neries pakrantės. Kelias nuo Musninkų link Lapelių visus žavi ypatingu kraštovaizdžiu, kuris, deja, kasmet vis labiau netenka savo identiteto dėl plynai kertamo miško.
Todėl nenuostabu, jog žmonės, pamatę pastatytas viešinimui skirtus stendus su informacija, kad 2022 Valstybinių miškų urėdija planuoja iškirsti plynai (du didžiuliai kirtimai po 4 ir 4.2 ha), paliekant tik nedidelę juostą per vidurį, rimtai sunerimo.
Pasak. R. Guogio, vietiniams žmonėms visiškai aišku, kad atlikus numatytus darbus, gamta nukentės dar labiau. Palikta siaura senojo miško juosta savaime nyks, medžiai bus išguldyti vėjų.
O senasis Kazliškio miškas svarbus ne tik vietinėms bendruomenėms. Čia pagrybauti, pasivaikščioti atvyksta ir daugybė širvintiškių, vilniečių... Miške augantys šimtamečiai ąžuolai, didžiulės, daugiau nei metro diametro skersmens kamieno eglės, kita augalija bei gyvūnija sudaro retą ir unikalią ekosistemą.
Peticijos rengėjo teigimu, bendruomenės nariai jau turėjo susitikimą su Valstybinių miškų urėdijos atstovais, kurie pažadėjo, jog senieji miško ąžuolai bus išsaugoti.
Tačiau žmonių nuomone, būtina ieškoti prieinamesnio kompromiso, kad būtų išlaikytas šio krašto unikalumas.
"Labai tikiuosi, kad nevėluojame į nuvažiuojantį traukinį (kirtimai suplanuoti šių metų III ketvirtį) ir viliuosi greito bei rezultatyvaus pokalbio su Ukmergės urėdijos atstovais" - sakė merė Ž. Pinskuvienė, pažadėjusi informuoti apie tolimesnį šio klausimo kelią.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}