Pradžia

Gegužės 25 d. – Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena0

Gegužės 25 d. – Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena

Lietuvoje ir pasaulyje kasmet gegužės 25 d. minima Tarptautinė dingusių be žinios vaikų diena. Šią dieną ne tik prisimenami dingę vaikai, bet ir šeimos, patyrusios siaubingą vaiko netektį. Tą dieną visame pasaulyje skiriamas dėmesys vaikų dingimo priežastims paminėti, įskaitant seksualinį bei fizinį smurtą, pedofiliją bei prekybą žmonėmis. Lietuvoje kaip ir 31 Europos šalyje veikia tarptautinė 116 000 karštoji pagalbos linija dėl dingusių vaikų, bei Lietuva buvo pirmoji Šiaurės šalis, kurioje Centras kartu su JAV ambasada, LR Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos policijos departamentu bei Facebook 2018 m., įdiegė Lietuvoje skubios vaiko paieškos sistemą Amber Alert Facebook.

Minint Tarptautinę dingusių be žinios vaikų dieną kviečiame tėvus su vaikais aplankyti vienišos mergaitės skulptūrą ir paliesti jos rankutes, kad visi dingusieji be žinios vaikai sugrįžtų namo. Ši tradicija paliesti skulptūros rankutes atsirado, kai 2016 m. Popiežius Pranciškus, šventindamas šią skulptūrą, trynė skulptūros rankutes ir meldėsi, kad kiekvienas dingęs vaikas rastų kelią namo.

Kiekvieną dieną skirkite bent 5 minutes laiko savo vaikui, pasikalbėdami su juo, apkabindami, atjausdami. Kurdami saugų ir pasitikėjimu grįstą ryšį galite užkirsti kelią vaiko dingimui ar bėgimui iš namų.

Daugiau informacijos: http://www.116000.lt/institucijoms/

Dingusių žmonių šeimų paramos centras https://www.missing.lt/ https://www.facebook.com/www.missing.lt

 

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}