. Pradžia

Karantinas pratęstas iki balandžio 27 d.0

Lietuvos Respublikos Vyriausybė karantiną pratęsė dar dviem savaitėms – iki balandžio 27 dienos. Nuspręsta, kad nuo penktadienio visiems be išimties, einantiems į viešą erdvę, parduotuves, privaloma dėvėti apsauginę veido kaukę.

Viešose vietose, kur yra tikimybė turėti kontaktą su kitais žmonėmis, bus reikalaujama būti su kauke ar respiratoriumi, o jų neturintieji burną ir nosį gali prisidengti bent skarele, šaliku ar kita priemone. Taip pat rekomenduojama dėvėti apsaugines pirštines.

Artėjantį Velykų savaitgalį šalyje bus taikomi papildomi griežtesni apribojimai. Kad švenčių metu būtų kuo mažiau judėjimo ir išvengta susibūrimų, nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val. bus ribojamas žmonių keliavimas į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės  miestus ir miestelius. 

Išimtys bus taikomos tiems, kurie į kitą miestą vyks dėl artimųjų giminaičių mirties, darbų, kai darbo vieta yra kitoje savivaldybėje, ar siekiant suteikti būtinąją medicinos pagalbą. Vykti į kitą, nei gyvenama, savivaldybę galės tie, kurie jame turi nuosavo nekilnojamojo turto.

Primename, kad karantino metu draudžiami žmonių susibūrimai, bendraujant gyvai reikia laikytis saugaus atstumo, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.

Daugiau informacijos apie koronaviruso situaciją Lietuvoje www.koronastop.lt

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}