Pradžia

Įtemptas susitikimas su Aplinkos ministru0

Įtemptas susitikimas su Aplinkos ministru

Šiandien Širvintų rajono savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Justinas Kontrimavičius susitiko su Aplinkos ministru Kęstučiu Mažeika, Aplinkos apsaugos agentūros direktoriumi Rimgaudu Špoku.

Susitikimo tikslas – pristatyti ministrui kontraversiškus sprendimus, susijusius su Širvintų rajone UAB „Retroplast“ planuojama antrinių atliekų perdirbimo veikla.

Merės Živilės Pinskuvienės teigimu, nerimą kelia tai, kad nuo pat pradžių UAB „Retroplast“ vengia atlikti planuojamos ūkinės veiklos išsamų poveikio aplinkai vertinimą. Šio tyrimo Širvintų rajono savivaldybės merė, Tarybos daugumos nariai, Savivaldybės administracija reikalavo siekdama užtikrinti aplinkinių vietovių gyventojų interesus, apsaugoti nuo galimo žalingo poveikio sveikatai, kvapų.

Galbūt atsakingų valstybės institucijų atstovams, vertinantiems situaciją tik pagal dokumentus, nebendraujantiems su rajono žmonėms, yra sudėtinga suvokti, kaip yra iš tikrųjų. Tačiau Aplinkos apsaugos agentūros priimti sprendimai kelia daug abejonių. Kaip jau buvo rašyta, šios institucijos sprendimu, atsižvelgiant į Lietuvos energetikos instituto išvadas, ištaisyti Kadastro duomenys ir Beržės upės ištakos pavadintos upe B2, paprastai sakant, tiesiog grioviu. Įdomu tai, kad grioviu pripažinta tik nepilna 5 km. ilgio upelio atkarpa, besiribojanti būtent su žemės sklypu, kuriame UAB „Retroplast“ ketina statyti antrinių žaliavų perdirbimo gamyklą.

Šis sprendimas atveria duris UAB „Retroplast“ lengviau ir paprasčiau vykdyti planuojamą veiklą, neįpareigoja atlikti aplinkos poveikio vertinimo, apsaugos zonoms keliami kur kas mažesni reikalavimai.

Susitikimo su Aplinkos ministru metu Širvintų r. savivaldybės vadovės paaiškino, kad Širvintų r. savivaldybės Žemės ūkio ir turto valdymo skyriaus archyviniuose dokumentuose, melioracijos planuose upė B-2 buvo įregistruota kaip Beržės upės intakas. Šios pozicijos yra laikomasi ir toliau.

„Paaiškinome ministrui, kad kategoriškai nesutinkame su tuo, kad kartografiniai duomenys Kadastre gali būti keičiami pagal tai, kad kažkam tai tiesiog labai naudinga. Manau, kad Lietuvoje tikrai negali būti tokio pobūdžio „zadanijų“ istorijų. Juk esmė ta, kad pastačius gamyklą, kils rizika, kad bus teršiama Beržės upė, kuri įteka į Širvintą. Savivaldybės rankos surištos – sprendimus priima Aplinkos apsaugos agentūra. Deja, susitikimo metu ministras jokios konkrečios nuomonės neišsakė. Mano nuomone, jį klaidina atsakingi už šį reikalą specialistai. Tačiau svarbu, kad sulaukėme pažado, jog šis klausimas bus kontroliuojamas. Na, o mes savo ruožtu pažadėjome, kad rankų nenuleisime ir ginsime teisėtus mūsų rajono žmonių interesus,“ – po susitikimo sakė Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}