Pradžia

Gyventojų dėmesiui – talpas panaudotam aliejui rinkti galite atsiimti ir seniūnijose0

Gyventojų dėmesiui – talpas panaudotam aliejui rinkti galite atsiimti ir seniūnijose

Jau nuo 2023 m. rudens Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) administruojamose didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse gyventojams dalijamos specialios 3,5 l talpos, skirtos panaudoto aliejaus surinkimui.

Širvintų rajono gyventojai šias talpas gali atsiimti Šniponių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje (tel. nr. 8 620 69013). 

Suprantame, kad ne visi gali atvažiuoti ir atsiimti talpas šioje aikštelėje, todėl dalį talpų žmonėms padės išdalinti rajono seniūnijos.

Kviečiame gyventojus kreiptis ir atsiimti specialias 3,5 l talpas aliejaus talpas gyvenamojoje seniūnijoje, o Širvintų miesto gyventojus – Širvintų seniūnijoje.

Kodėl tai svarbu?

Likęs nuo produktų ar gaminant valgį aliejus, neretai išpilamas į kriauklę ar klozetą, pamirštant, kad ant vamzdžių sienelių nusėdę riebalai dažnai tampa užsikimšusios kanalizacijos priežastimi.

Į specialias talpas patogu supilti riebalus, likusius namų virtuvėse. O sukauptas naudojimui netinkamas aliejus pristatytas į Šniponių aikštelę, vėliau bus panaudotas biokuro gamybai, taip išvengiant ir pavojingos taršos.

Į ką svarbu atkreipti dėmesį?

Turi būti renkamas aliejus, likęs po kepimo keptuvėje ar gruzdintuvėje, pavyzdžiui, paruošus bulvytes spurgas, žagarėlius ar panašius patiekalus. Taip pat reikia rinkti ir perdirbimui tinkamą aliejų iš paruoštų naudoti maisto produktų, pavyzdžiui,  tuno, silkės, šprotų, skumbrės, sūrio rutuliukų, įdarytų alyvuogių, džiovintų pomidorų ir kt. Surinkti svarbu ir pasibaigusio galiojimo maistinį aliejų, nebetinkamą naudoti dėl pasikeitusio skonio.

Į aliejaus atliekoms skirtas talpas negalima pilti kosmetinio aliejaus, sintetinio, techninėms reikmėms skirto bei maistinio aliejaus, kuris yra tik sudedamoji kitų maisto produktų dalis, pavyzdžiui, majonezo.

 

Komentarai

*need_admin_confirmation*

{{msg}}

{{comment.name}} {{comment.time | u2date : 'yyyy.MM.dd'}}
{{comment.comment}}